Zimní sebepéče podle jógy a ájurvédy

Zima je zcela jedinečným obdobím pro celou přírodu i pro člověka. Nabízí nám čas a prostor pro zpomalení, zvolnění v aktivitách, doplnění sil, usebrání do svého nitra, obnovu a regeneraci. Chtít po sobě v zimě větší výkon a aktivitu je to samé, jako chtít po stromu, aby v zimě plodil. Také naše sebepéče je v toto období jiná. Více šetříme energií, hluboce se vyživujeme nejen skrze stravu, ale i kůži. Jógová praxe nás má vnitřně zahřát, ale nevyčerpat.

Možná vás po Novém roce přepadnou myšlenky na detox, očistu či dietu…Vězte, že na to naše tělo v tuto dobu vůbec není připravené a byl by to jen zbytečný výdej energie pokud ne katastrofa. Lepší bude zaměřit se na pravidelnost v režimu. Ahára – výživa by měla být nyní nejvýživnější z celého roku. Jen tak si uděláme zásoby důležitých živin na celý rok. Vihára – životní styl přizpůsoben jinu a klidu zimy. Dinačarja – denní rytmus pravidelný a měli bychom zařadit dostatek kvalitního spánku (nidra) i odpočinku. Brahmačarja – tedy nakládání s energií vlastní i energií ostatních by v zimě mělo být uvážlivé.

V tomto balíčku naleznete devět teoretických i praktických videí, ve kterých se dozvíte, jak o sebe nyní nejlépe pečovat, abyste se přes zimu opravdu energeticky doplnili a vyživili.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.