O mně

Jmenuji se Lucie a jsem manželkou báječného muže, se kterým jsem od svých šestnácti let a se kterým společně rosteme, vzájemně se učíme a podporujeme. Uvědomuji si, jak vzácné je mít vedle sebe spřízněnou duši, přítele a partnera, který mi umožňuje být sama sebou. Jsem maminkou dvou skvělých kluků a maličké slečny. Právě oni jsou mými největšími učiteli, nastavují mi zrcadlo a skrze ně poznávám i sebe. Otevřeli mi nevídaný prostor nekonečné a bezpodmínečné lásky…

***

Vystudovala jsem sociální práci na Karlově univerzitě. Při studiu jsem absolvovala nejrůznější praxe a poznala práci s rozličnými sociálními skupinami. Během studia jsem rovněž pracovala v neziskových organizacích a spolupracovala na evropských vzdělávacích projektech. Vždy jsem tíhla k psychologii a harmonizaci vztahů mezi lidmi. Proto jsem se stala akreditovanou mediátorkou a zaměřila se na řešení rodinných a pracovních konfliktů při Asociaci mediátorů ČR.

V dospívání jsem si prošla poruchou příjmu potravy, mentální anorexií, která mi vzala kus života, ale ze které jsem se nakonec dokázala po pěti letech boje sama se sebou dostat vlastními silami. Z odmítání, odpírání a despektu vlastního těla jsem se krůček po krůčku dostala ke zdravému životnímu stylu. Zjistila jsem, jak správně jíst, abych tělu dodávala živiny a abych byla spokojená a nehladověla, jak se hýbat, abych své tělo udržela zdravé a nevyčerpávala ho. Začala jsem se víc zajímat o to, jak se ve svém těle cítit dobře, jak o něj pečovat a jak ho milovat. V této cestě pokračuji a nepřestávám… Praxe sebelásky je každodenní vědomý proces na celý život. Na této cestě seberozvoje a sebelásky mě velmi inspiruje psycholožka Lucie Kolaříková a také Denisa Říha Palečková. S oběma jsem absolvovala několik kurzů.

***

K józe jsem se dostala v době, kdy jsem byla těhotná se starším synem. Moje předchozí těhotenství skončilo v samém začátku, a tak jsem v tom druhém byla daleko vnímavější a citlivější. Cítila jsem, že všemožné dynamické cvičení, aerobik či zumbu, na které jsem do té doby byla zvyklá, už dělat nechci. Že potřebuji klidnější, volnější a ladnější pohyby, ve kterých se budu moci naladit na miminko, které mi rostlo pod srdcem. Začala jsem si sama cvičit doma podle knih a videí. Také po narození syna byla jóga jednou z forem odpočinku, který se dal zvládnout v klidu domova ve chvílích, kdy miminko spalo.

***

Když syn povyrostl, do jógy jsem se zamilovala natolik, že jsem se rozhodla udělat si instruktorský kurz. Současně jsem si udělala také kurz výživového poradce.

Zlomem pro mě bylo setkání s učitelem aštanga jógy Láďou Pokorným, který ve mně vzbudil zápal pro jógu, pro její každodenní praxi a pro poznání sebe sama skrze tuto praxi. Chodila jsem k němu na mysore lekce a krůček po krůčku se učila první i druhou sérii Aštanga jógy. Mými dalšími učiteli, kteří mě velmi ovlivnili, byli Petra Visser, Manju Jois, David Swenson, Jaro Pávek a Nancy Gilgoff. Dvakrát jsem se účastnila týdenního turné vedených lekcí první série aštanga jógy Sharatha Joise, a to ve Stockholmu a v Londýně.

 ***

Od roku 2013 učím jógu ve studiu Jóga Poděbrady.

S poměrně dynamickou každodenní praxí aštanga jógy jsem začala pociťovat potřebu vyvážit trochu klidnější a pomalejší praxí, a tak jsem absolvovala základní i navazující (meridiány a koncept TČM) učitelský trénink Jin jógy u Sebastiana Pucelle a Murielle Burelier. Dále jsem absolvovala také on-line výcvik u samotného zakladatele jin jógy Paula Grilley. Také Jin jóga se postupně stala součástí mé praxe a záhy jsem ji začala učit.

***

Začala jsem více tíhnout k jemnějším formám praxe a terapeutickému přístupu k józe, který je inspirován somatickými přístupy, prací s tekutinovým tělem, energetickým tělem, čakrami a Feldenkreisovou metodou. Studovala jsem školu „Jóga jako vědomá cesta“.

Říká se, že jóga a ájurvéda jsou nerozlučné sestry, a tak po několika letech praxe jógy jsem se začala hlouběji zajímat i o principy ájurvédy, nauky o zdravém a dobrém životě. Základy jsem dostala formou individuální výuky u Terezy Lindauerové, z workshopů báječné jógové učitelky Lucie Königové a dále pak v rámci on-line kurzů a výcviků s Timem Mitchelem a především Myrou Lewin, se kterou studuji dodnes.

***

Aplikace principů jógy a ájurvédy do každodenního života změnila kompletně můj život, pohled na sebe, své tělo, mysl i na svět okolo mě. A stále se nestačím divit, jak i malé věci mohou mít velký dopad…

K józe neodmyslitelně patří také meditace. Té jsem se dlouhá léta zuby nehty bránila, protože jsem měla pocit, že na ni nemám čas a že je to jen ztráta času. S příchodem druhého dítěte a se zvyšujícím se životním tempem jsem ale zjistila, že ticho a klid je něco, co mě dokáže hluboce vyživit a co mi dělá velmi dobře na duši. Začala jsem se více zajímat o mindfulness techniky a meditaci. Absolvovala jsem kurz báječné lektorky mindfulness a sebelaskavosti Kami Dvořákové a dále pak kurzy s učitelem meditace Šimonem Grimmichem. Meditace se postupně stala nedílnou součástí mých dní. Časem, kdy mohu být jen se sebou a s tím, co je, aniž bych to nějak hodnotila. Časem, kdy prostě jenom jsem…

Co Vám mohu nabídnout…

Pravidelné veřejné lekce

Pojďme si společně zacvičit jógu naživo v Poděbradech ve studiu Jóga Poděbrady, které se nachází přímo na lázeňské kolonádě!

Soukromé lekce

Preferujete-li individuální přístup nebo chcete zapracovat na konkrétním tématu, můžeme se domluvit na privátní lekci (zcela individuální nebo mini-skupinové lekce).

On-line lekce

Nejste-li z okolí Poděbrad nebo máte rádi pohodlí vašeho domova, můžeme se domluvit na privátních či miniskupinových on-line lekcích, které vedu přes platformu ZOOM.

Buďme ve spojení!

Věnujte mi svůj e-mail a žádná ásana či chutný recept už vám neuteče! 🙂

luc_yoga_o_mne

Kontakty:

Lucie Martinová

Ke Kersku 508, 289 14 Poříčany

IČ: 02272326

+420 723 447 383

lucie@lucyoga.cz

Obchodní podmínky, reklmační řád a ochrana osobních údajů

Přihlaste se k odběru novinek
Sledovat mě můžete i na sociálních sítích: